Wikia

Yeni Wiki

11 Ağustos 1995, Cuma MİA kararnamesi

Talk0
56.949pages on
this wiki

Mülki idarelere yeni atamalar İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan Kaymakam ve Vali Yardımcılığı Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından onaylandı. Kararname ile iki mülkiye müfettişi, başmüfettiş, 19 kişi de mülkiye müfettişi olurken, 95 vali yardımcılığına atama yapıldı. Kaymakamlardan 223'ünün görev yerleri değişti.

İçişleri Bakanlığı'dan alınan bilgiye göre,

Mülkiye Başmüfettişliklerine,Edit

Mülkiye Müfettişleri Yener Yüksel ve Aydın Erbul getirildiler.

Mülkiye Müfettişliklerine iseEdit

Mehmet Kılıçlar, Muammer Erol, Hüseyin Aksoy, Mustafa Büyük, İbrahim Türkler , Ahmet Görücü , Erkan Toprak, Mehmet Çetin, Şükrü Yıldız , Avni Coş, Adnan Özdemir, İbrahim Kapaklıkaya , Rıdvan Aydın ,

Bülent Savur , Muzaffer Öztürk, Mehmet Atasay,

Ahmet Göçerler , Hulusi Gülşen, Can Direkçi atandılar.,

Bakanlık merkez TeşkilatınaEdit

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Yavuz Mete,

Hukuk Müşavirliklerine Aziz Sevinç, İbrahim Kaynak, Kamer Diribaş, Mustafa Gündeşlioğlu,

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı�a Fuat Aslan,

Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürlüklerine Abdülkadir Atalık, Sefa Çetin,

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğ'e Yusuf Erbay getirildiler.

VALİ YARDIMCILARIEdit

Vali yardımcılıklarına atananların illeri ve isimleri şöyle:

Isparta Hüseyin Terbaş,

Sinop Şeyda Balkan,

Giresun Vehbi Engin,

Afyon Ünver Ünal,

Gaziantep Mehmet Kıran,

Bolu Bekir Teksoy,

İzmir Mustafa Soycan,

Tekirdağ Güngör Alış,

İzmir Ramazan Urgancıoğlu,

Edirne Rıfat Taşkın,

İçel Mustafa Oruçoğlu, Tekirdağ Yaşar Kılıç, Isparta Müfit Yavuz, Ankara Fuat Uğur, Tekirdağ Orhan Tütüncü, Kırıkkale İsmail Çilburunoğlu, Kayseri Hayri Kurt, Edirne Nihat öner, Kütahya Mehmet Baytimur, Bilecik İsmet Bahadırlar, Uşak Erdoğan Özdemir,

Ordu Ali Çağlar�İsmail Tezel Vedat Müftüoğlu,

Uşak Macit Dalkılıç, Kastamonu Mehmet Büyüktaş, Rize Ali Bezirgan, Kırklareli Ali Çeviker, Eskişehir Şahin Tütüncü,

Yozgat Rıfat Ata, Bursa Rahim Yıldız,

İzmir Şeref Artar, Konya Mustafa Akyol, Konya Orhan Arasan, Antalya Mustafa Taş, İstanbul Yaşar Yaycı, Ankara Ayhan Kozağaçlı, Kırklareli Ayhan Koç, Yalova Vahit Abbasoğlu, Balıkesir Mustafa Zanapalıoğlu, Antalya Haydar Özgün, Yalova Saadettin Genç, Bursa Dündar Gültekin, Edirne Ekrem Özsoy, Çanakkale İhsan Dündar, Hatay Fethi Yorulmaz, Karaman Salih Ciniviz, Afyon Murat Tüley, Sakarya Yusuf Odabaş, Çankırı Mehmet Çınar, Zonguldak Ahmet Set, Samsun Kemal Özgün, Karabük Kadim Doğan, Çorum Sebahattin Yücel, Kayseri Şükrü Kurnaz, Nevşehir Hüsnü Akdeşir, Aydın Halit Güngör, Karabük Ferhat Peşin, Tokat Nevzat Ergun, Afyon Ziya Güler, Aksaray Erhan Türker, Hatay Mustafa Tüysüzoğlu, Kahramanmaraş Hayrettin Altunok, Kilis Mustafa Dündar, Aydın Selahattin Aparı, Amasya Mehmet Denizlioğlu, Niğde Volkan Köksal, Kilis Turgut Serimer,

Şanlıurfa Şeref Kayacan, Kahramanmaraş Cengiz Kalkandelen, Yozgat Erdoğan Aydın, Kütahya Mustafa Canarslan, Rize Tahir Demir, Şanlıurfa Hamdi Nayır, Adıyaman İsmail Eroğlu, Şanlıurfa Meftun Dallı, Şırnak Kamil Köten, Van Hasan Kayhan, Ağrı Kemalettin Yılmaz, Antalya Remzi Sadi, Karaman Ahmet Ozan, Van Niyazi Tanılır,

Mardin Taner Genç, Ardahan Osman Taştan, Bitlis İbrahim Özefe, Hakkari Necdet Türker, Elazığ Cemal Öztaş, Gümüşhane Adnan Gürsoy, Malatya Ahmet Okur, Hakkari Ali İhsan Su,

Erzurum Ali Yener, Tunceli Efkan Ala, Iğdır Mehmet Ünlü ve Kars Mehmet Usta.

KAYMAKAMLIKLAREdit

Kaymakamlıklara yapılan atamalar şöyle:

Göle İsmail Çetinkaya, Bahçesaray Vahdettin Özkan, Ömerli Mustafa Yiğit, Ardanuç Ali Mantı, Pervari Veysel Şahin, Kozluk Mehmet Sarıcan, Demirözü Ali Kaban, Laçin Mustafa Kılıç, Arguvan Süleyman Erdoğan, Karayazı Osman Tunç, Ahırlı Osman Canbaba, İdil Hüseyin Parlak, Hozat Mahmut Çuhadar, Yazıhan Sait Aşgın, Halfeti N. Kemal Nazlı, Hizan Saim Parlak, Elbeyli Ejder Sarıçiçek, Gerger İbrahim Yalçın, Uludere A. Celil Öz, Beytüşşebap Musa Işın, Musabeyli Günhan Yazar, Doğanyol Hüseyin Köksal, Polateli İ. Kürşat Ağca, Uğurludağ Bayram Ali Köse, Seyitgazi Abdurrahman İnan, Çorum�rtaköy Haluk Aktı, Boztepe Mevlüt Danacı, Kumru Yılmaz Arslan, Boğazkale Rıza Dalan, Dudurga Ahmet Apan, Daday Hasan Göç, Acıgöl Hasan Kürklü, Burdur�emer Mehmet Yavuz, Pazarlar Mustafa Demir, Hadim Şentürk Uzun, Nusaybin Bülent Pekdemir, Mamak Yıldırım Kartal, Kartal İsmet Akçabay, Bandırma Lütfi Yiğenoğlu, Tarsus Ali Ülger, Zeytinburnu M. Ekrem Atalay, Avcılar Aydın Alper, Dörtyol Yaşar Gül, Bafra Hayati Soylu, Hayrabolu Gürbüz Karakuş, Salihli A. Ertan Yücel, Mustafa Kemal Paşa Bekir Kaya, Susurluk Cafer Odabaş, Karamürsel Hikmet Dinç, Erdek Vural Demirtaş, Çarşamba Kemal Karadağ, Gölmarmara Bedrettin Sağsöz, Bulancak Mehmet Demirezer, Karacabey Süleyman Tomas, Kuşadası Cezmi Türk Göçer, Kırıkhan Hüseyin Eren, Polatlı Selman Yurdaer, Tirebolu Muammer Kutlu, Gerede Saim Eksioğlu, Kadirli Mustafa Güni, Çine M. Hulusu Kaya, Bolvadin Mehmet Yılmaz, Suluova F. Necmi Kurt, Beyşehir Ahmet Narinoğlu, Merzifon Y. Ziya Karacaev, İnegöl T. Cumhur Ersoy, Talas Ömer Eru, Serik Mehmet Arslan, Çubuk Cengiz Ata, Çınarcık Ruhi Ezberci, Dikili A. Osman İşsen, Yerköy Salih Karabulut, Dinar Atilla Durmuş, Milas Ayhan Boyacı, Ilgın Hasan Gürsoy, Mudanya Ümmet Kandoğan, Sapanca Ramazan Sodan, Çiftlikköy A. Ali Barış, Vakfıkebir H. Necdet Özeroğlu, Lapseki Nevzat Sinan, Karasu Abidin Ünsal, Bigadiç Celalettin Yüksel, Korkuteli Burhan Terzioğlu, Ula Mehmet Alabacak, Espiye İsmet Bayhan,

Haymana Amir Çiçek, Kula Ö. Faruk Ateş, Çumra Abdullah Aslan, Şarköy Mehmet Taşdöğen, Yenihisar Abdurrahman Koçağlu, Kandıra C. Güven Taşbaşı, Tavas Ekrem, Yatağan Mesut Eser, Viranşehir A. Muhittin Varol, Simav Kemal Kahraman, Kulu Osman Ateş,

Söğütlü Erdoğan Bektaş, Kocaali Adem Yılmaz, Savaştepe Ömer Adar, Hopa Ali Uslanmaz, Sarıkamış Ömer Karaman,

Terme Abdulhamit Erguvan, Siverek Abdulkadir Karataş, Of Nurettin Yılmaz, Zile Hüseyin Ece, Pınarhisar A. Şahin Özcan, Yumurtalık Ali Yener Erçin, Havran Abdulkadir Yazıcı, İskilip A. Recai Akalan, Bozyazı M. Turan Çuhadar,

Antalya�ale Mustafa Tapsız, Yeşilli Sabri Başköy, Avanos N. Mehmet Hamırcu,

Alaca İsmail Fırat, Aydın�enipazar Günay Özdemir, Eldivan Ekrem Altınay, Mucur Metin Yılmaz, Termal M. Yüksel Karadağ, Ağın Yalçın Bulut, Uluborlu H. Hüseyin Can, Battalgazi Osman Kaymak, Gümüşova Mustafa Döner, Keleş Oğuz Çelikhatipoğlu,

Vize Yusuf Mayda, Susuz Haldun Aksalman, Gölköy Seyfettin Azizoğlu, Keçiborlu Salim Demir,

Ladik Kemal Yurtnaç, Manyas M. Alpaslan Işık,

Kovancılar Aziz Yıldırım, Narman Ekrem İnci, Üzümlü Şerafettin Tuğ, Lüleburgaz Hikmet Güryıldız, Pendik Turan Eler, Karatay Alev Akcura, Manavgat Nazmi Kahraman, Ödemiş Ünal Erdoğan, Çorlu Nevzat Yardımcı, Marmaraereğlisi Ramazan Mangaloğlu, Bayrampaşa M. Tevfik Özbilgin,

Alanya Osman Dıraçoğlu, Turhal Kenan Örten, Babaeski Ziya Coşkun, Muratlı Nedim Özırmak, Sürmene Lütfullah Gürsoy, Bucak İsmail Gürsoy, Banaz Cengizhan Aksoy, Erdemli Mustafa Erkal, Şebinkarahisar Mahmut Kılıçdoğan,

Araklı Kaya Çıtak, Ilgaz F. Sinan Yağsan, Sorgun Ekrem Yaman, Niksar Aydın Akkor, Tekirdağ�aray Ali Çetin, Suşehri M. Zeki Koçberber, Kazan M. Hakan Güvençer, Pamukova Muammer Sönmez, Elbistan Davut Haner. Akçakale Harun Kaya, Derinkuyu A. Akın Varıcıer,

Araban Aydın Ergun, Şarkikaraağaç Engin Durmaz, Yunak M. Ercan Aslantaş, Kırgı A. Sait Kurnaz, Pasinler Ramazan Şahin, Oğuzeli C. Hüsnü Kansız, Çatalzeytin K. Akın Gözel, Bozkır Nihat Kaynar,

Patnos Kamil Kıcıroğlu, Kangal Mehmet Yapıcı, Mengen Ali Yüksel, Tercan Mustafa Tutulmaz, Gölhisar Cengiz Kayan, Solhan Recai Akyel, Yeşilhisar Ali Çınar, Kozaklı Erol Ayyıldız, Oltu Fatih Şahin, Mahmudiye Metin Borazan, Van�dremit Ahmet Cengiz, Ilıca Orhan Tavlı, Çerkeş Bekir Dınkırcı,

Bozova Abdullah Aslaner, Gülşehir C. Orhan Toprak, Acıpayam M. Suat İlhan, Kurşunlu H. Yusuf Güner, Baskil Ayhan Durmuş, Çınar A. Hikmet Şahin, Gelendost İsmail Küreci, Aybastı Yaşar Karadeniz, İpsala Mehmet Ergenoğlu, Göksun Hüseyin Avcı, İncesu Ö. Faruk Koçak, Senirkent Ayhan Özkan, Göynük Selim Çapar, Adıyaman�ölbaşı Şeref Ataklı, M.�eşilyurt Mehmet Şahin, Doğanşehir Nursal Çakıroğlu, Yüksekova Aydın Tetikoğlu, Yeşilova Mustafa Karabina,

Fındıklı Ömer Seymenoğlu, Çıldır Bülent Kılınç, T.�vacık Yücel Yavuz, Güçlü Konak Sabahattin Çakır, Güroymak Selami Altınok, Çüngüş Orhan Düzgün, Kocaköy Mahmut Şirinoğlu, Hasköy Mustafa Ayhan, Köprüköy H. Mehmet Kara, Şirvan İlhan Uran, Sincik Ömer Ulu, Aydınlar Tuncay Engin, Doğanyurt Adil Nas, Dicle H. Nail Atay, Eğil Seddar Yavuz, Çamoluk Ahmet Deniz, Karakoyunlu Nevzat Korkmaz, Kadışehri Mustafa Çiçek, Beşiri Bekir Yılmaz, Tut M. Bahattin Atçı, Tutak Erol Özkan, Pazaryolu İ. Hayrullah Sun, Mazıdağı Ali Katırcı, Arpaçay Ertuğrul Kılıç, Kemah Yılmaz Kurt, Baykan Zülkif Dağlı, Çağlıyancerit Bekir Atmaca, Özalp Adnan Çakıroğlu, Çermik Ercan Topaca, Gercüş Ufuk Seçilmiş, Hamur A. Rauf Ulusoy, Kuluncak Hasan Öztürk, Tekman Zafer Karamehmetoğlu, Diyadin Süleyman Tapsız, Nurhak Birol Ekici, Ekinözü Şahin Bayhan, Aralık H. İbrahim Bakır, Olur Abdülkadir Güven, Çemişgezek Abdullah Özbek, Kürtün Recep Kızılcık, Çaldıran O. Şefik Güldibi, Çukurca Erdoğan Beypınar, Hani Ahmet Turhan 1 | 2 | Sonraki sayfa » 11 Ağustos 1995, Cuma

Around Wikia's network

Random Wiki