Cimnastik | |
---|---|
Dillerde cimnastik | Jimnastik - Gymnastics-Gymnastique - Gimnasia,Gymnastik - جمباز-Gimnastika - Ginnastica-ژیمناستیک |
WP | Cimnastik/VP - Cimnastik /WP - Cimnastik /Video - Cimnastik /Resimler - Cimnastik/Kitap |
Cimnastik sporu | Cinastik/Antreman - Cimnastik/Antrenörler - Cimnastik/Hakemler |
Cimnastik türleri | Ritmik Cimnastik -Aletli cimnastik - Artistik cimnastik - Yüksek atlama[[]][[]][[]] |
Olimpiyat ve Oyunlar | Akdeniz Oyunları -Akdeniz Oyunları ve Cimnastik - Dünya Olimpiyatları -
Dünya Olimpiyatları ve Cimnastik |
Ligler | x |
Faaliyet ve projeler | x |
Şampiyonalar | x
Türkiye şampiyonları |
Organizasyonlar | Türkiye Cimnastik Federasyonu Uluslararası Cimnastik Federasyonu |
Eğitimler | Antrenör ve Hakem Kursu Duyuruları Cimnastik Antrenörlük kursları |
Haberler | x Cimnastik Haberleri |
Dokümanlar | x |
Şablonlar | Şablon: Cimnastik |
Turnuvalar | x |
Yenişehir'de öğrenci sayıları/sınıf bazında[]
2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | |||||
5yaş | 6yaş | 5yaş | 6yaş | 5yaş | 6yaş | 5yaş | 6yaş | 5yaş | 6yaş |
0 | 112 | 0 | 180 | 35 | 196 | 40 | 200 | 46 | 162 |
Hinterland alanımızda olup okul öncesine kaydedilmeyen öğrencimiz yoktur.
Ana Sınıfları
Anasınıfı / A Şubesi: 17 Anasınıfı / B Şubesi:13 Anasınıfı / C Şubesi:14 Anasınıfı / D Şubesi:15 Anasınıfı / E Şubesi:16 Anasınıfı / F Şubesi:28 Anasınıfı / G Şubesi:27 Anasınıfı / H Şubesi:24 Anasınıfı / I Şubesi:30 Anasınıfı / J Şubesi:29 1. Sınıflar
|
3. Sınıflar
3. Sınıf / A Şubesi:36
3. Sınıf / B Şubesi:36
3. Sınıf / C Şubesi:38
3. Sınıf / D Şubesi:38
3. Sınıf / E Şubesi:34
3. Sınıf / F Şubesi:41
3. Sınıf / G Şubesi:37
4. Sınıflar
4. Sınıf / A Şubesi:34
4. Sınıf / B Şubesi:36
4. Sınıf / C Şubesi:31
4. Sınıf / D Şubesi:36
4. Sınıf / E Şubesi:32
4. Sınıf / F Şubesi:32
4. Sınıf / G Şubesi:33
4. Sınıf / H Şubesi:31
5. Sınıflar
5. Sınıf / A Şubesi:34
5. Sınıf / B Şubesi:33
5. Sınıf / C Şubesi:37
5. Sınıf / D Şubesi:32
5. Sınıf / E Şubesi:35
5. Sınıf / F Şubesi:35
6. Sınıflar
6. Sınıf / A Şubesi:33
6. Sınıf / B Şubesi:34
6. Sınıf / C Şubesi:31
6. Sınıf / D Şubesi:34
6. Sınıf / E Şubesi:32
6. Sınıf / F Şubesi:30
6. Sınıf / G Şubesi:30
Tarihçe[]
- Ana madde Aydınlıkevler İ.Ö. Okulunun tarihçesi
Okulumuz daha önce Pozcu Ortaokulu olup 1995-1996 öğretim yılında Mobil Ortaokulu’nun öğretmen, öğrenci ve diğer personeli ile Cumhuriyet ilköğretim Okulu nun ikinci kademesinin öğretmen, personel ve öğrencileri ile değişik yerlerden kaydedilen öğrencilerin oluşturulması ile eğitim ve öğretime başlamıştır.
Okul 1997-1998 öğretim yılında 8 yıllık zorunlu eğitime geçilmesi ile Türkiye çapında ön görülen değişiklik sonucunda Pozcu İlköğretim Okulu ’na dönüştürülmüştür. Daha sonra arsayı bağışlayan varislerin mahkemeye başvurması ile adı Şevket Pozcu İlköğretim olarak değiştirilmiştir. 2004-2005 eğitim öğretim yılında valiliğin çalışmaları sonunda okul, Özel Türkmen Lisesi ’nin binası alınarak, Aydınlıkevler Mahallesi ’ne taşınmıştır. Okulun adı Aydınlıkevler İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.
Okulun Özellikleri[]
Okul 3 katlı olup, her katında lavabo ve tuvaletleri mevcuttur. Ayrıca 1 Müdür odası, 1 Müdür Baş. Yrd. Odası, 3 Md. Yardımcısı Odası, 2 Öğretmenler Odası,2 Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Odası, 1 Hizmetli Odası,1 Memur Odası, 2 Bilgi Teknolojisi Sınıfı,10 adet Anasınıfı 1 Kantin, 1 Kütüphane, 41 adet derslik, 5 adet atölye ( Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi,Teknoloji Tasarım Atölyesi,Spor Dersliği),1 Yemekhane , binanın her katında yangın musluğu ve Yangın muhbir sistemi mevcuttur. Binanın ısıtma sistemi kaloriferli ve klimalıdır.
Okul İdaresi[]
- Okul Müdür : Hacı Mehmet Tunç
- Müdür Yardımcıları: Müdür Baş Yardımcısı: Ersin Yalçın
- Md.Yrd. Nedime Ulakçı ,
- Md.Yrd.İbrahim Orhan,
- Md.Yrd.Mustafa Toker.
Öğretmenler[]
- Ana madde:Aydınlıkevler İlköğretim Okulu öğretmenleri
Ana Sınıfı Öğretmenleri[]
okul adı | öğrenci artışı | derslik artışı | projeksiyon artışı | ||||||||||||
2007-2008 | 2008-2009 | 2009-2010 | 2010-2011 | 2011-2012 | 2007-2008 | 2008-2009 | 2009-2010 | 2010-2011 | 2011-2012 | 2007-2008 | 2008-2009 | 2009-2010 | 2010-2011 | 2011-2012 | |
aydınlıkevler i.ö.o | 112 | 180 | 231 | 240 | 208 | 4 | 8 | 10 | 11 | 10 | YOK | YOK | 1 | 5 | 5 |
artış oranı | 68 | 51 | 9 | -32 | 4 | 2 | 1 | -1 | 1 | 4 | 0 |
- Nuray Karcı,Ana Sınıfı A
- Serap Erbil Bağaç, Ana Sınıfı B
- Ülker Gübür,, Ana Sınıfı C
- Yekta Baba, Ana Sınıfı D
- Yüksel Kuruçay, Ana Sınıfı E
- Zehra Tek, Ana Sınıfı F
- Katriye Koçak, Ana Sınıfı G
- Yasemin Ocak, Ana Sınıfı H
- İlkay Erdoğan,Ana Sınıfı I
- Peyruze Öztürk, Ana Sınıfı J
Ana Sınıfı Etkinlikleri[]
- 5 yaş grubu etkinlikleri:6 yaşa hazırlık, el boyama etkinlikleri, çevre gezileri, masal kahramanları parkına gezi, itfaiyeye gezi, ayrıca il ve ilçe bazında çocukların hoşlarına gidecek ve ilgilerini çekecek geziler. Bunun dışında 5 yaş grubu 2 sınıfın ortak dans günü etkinliği düzenlenmiştir. Modern ve halk dansları çocuklarımız tarafından sergilenmiştir.
- 6 yaş grubu etkinlikleri: ilköğretime hazırlık çalışmaları, fen ve doğa çalışmaları, öğlenci 3 sınıfın ortak dans günü etkinliği, ayrıca sınıf içinde çocuğun tüm gelişim alanlarına hizmet eden çalışmalar yapılmıştır.
- Ana Sınıflarımızın her şubesinde bilgisayar projeksiyon ve ses sistemi vardır. Bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz tarafından sınıflarımızda kullanılmaktadır.
1. Sınıf Öğretmenleri[]
- Huriye Turp, 1-A
- Mehmet Şekerli, 1-B
- Hasan Gümgümcü, 1-C
- İsmet Sarı, 1-E
- Mustafa Buz, 1-F
- Nural Günel, 1-G
2. Sınıf Öğretmenleri[]
- Hülya Büyükçapar, 2-A
- Fatma Coşkun, 2-B
- Sema Yalçın, 2-C
- Hüseyin Şahbaz, 2-D
- Ali Naili Katmer 2-E
- Murat Çolak, 2-F
- Leyla Korkmaz, 2-G
3. Sınıf Öğretmenleri[]
- Fahri Polat, 3-A
- Selami Şahin,3-B
- Zafer İhsan Karaoğlu,3-C
- Ömer ayaz, 3-D
- Türkkan Başkurt, 3-E
- Hatice Kocabağ, 3-F
4. Sınıf Öğretmenleri[]
- Dürdane Özsoy, 4-A
- Meryem Yıldızhan Erdeve, 4-B
- Ramis Süzer, 4-C
- Hasan Aşkın, 4-D
- Necip Othan, 4-E
- Selahattin Çağlar, 4-F
- Nusret İnan, 4-G
- Gülay Çeçen, 4-H
5. Sınıf Öğretmenleri[]
- Nurettin Özdemir, 5-A
- Seçkin Çalışkan, 5-B
- Ayşe Buğur, 5-C
- Yılmaz Karadeniz, 5-D
- Yüksel Akkaya, 5-E
- Meral Bal, 5-F
Türkçe Öğretmenleri[]
- Mustafa Yeşiltepe
- Senem Gedik
- Sakine Bolat
- Faruk Ergün
- Mustafa Sinan Ergün
- hande tunur
Fen ve Teknoloji Öğretmenleri[]
- Mehmet Erdoğan Arslan
- Huriye Gül
- Ali Aslan Doydu
- Sema Özlem Özalp
Matematik Öğretmenleri[]
- Mualla Tunalı
- Ekrem Haddur
- Şükrü Oral
- Elif Koç
- Çiğdem Güler Ok
Sosyal Bilgiler Öğretmenleri[]
- Feride Koçaçoğlu
- Gülay Karakan
- Emine Yılmaz
İngilizce Öğretmenleri[]
- Gülsen İkiz
- Fadıl Çakır
- Işıl Görmek
- Ahmet Şükrü Pamuktan
- Murat Haktanır
- Mahmut Uslu
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri[]
- Ahmet Dişbudak
- Hilmi Cingöz
- Lütfi Akarçay
Görsel Sanatlar Öğretmenleri[]
- Müzeyyen Karakılınç
- Ali Coşgun
Müzik Öğretmenleri[]
- Mustafa Özsoy
- Kutsal Tüzüngüven
- Arzu Erol
Beden Eğitimi Öğretmenleri[]
- Ali Çolak
- Mustafa Söğüt
- Ali Yıldız
- Mustafa Güngör
Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri[]
- Sevinay Ayata
- Melahat Çalık
- Esen Emrem
- Elif Bahar
- İsmihan Kurban
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri[]
- Burcu Yıldıran
Öğretmen başarı durumu[]
Sınıflarımız[]
Ana sınıfı[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu ana sınıfı
Ana Sınıfı A[]
- Öğretmeni:Nuray Karcı
Ana Sınıfı B[]
- Öğretmeni:Serap Erbil BAĞAÇ
Ana Sınıfı C[]
- Öğretmeni:Ülker Gübür
Ana Sınıfı D[]
- Öğretmeni:Yekta Baba
Ana Sınıfı E[]
- Öğretmeni:Yüksel Kuruçay
Ana Sınıfı F[]
- Öğretmeni:Zehra Tek
Ana Sınıfı G[]
- Öğretmeni:Katriye Koçak
Ana Sınıfı H[]
- Öğretmeni:Yasemin Ocak
Ana Sınıfı I[]
- Öğretmeni:İlkay Erdoğan
Ana Sınıfı J[]
- Öğretmeni:Peyruze Öztürk
1. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 1. sınıfları
1-A[]
- Öğretmeni:Huriye Turp
1-B[]
- Öğretmeni:Selami Şahin
1-C[]
- Öğretmeni:Hasan Gümgümcü
1-D[]
- Öğretmeni:Yüksel Cengiz
fxdbsdfsdgsdgsdgsdgsdgsd==== 1-E ====
- Öğretmeni:İsmet Sarı
1-F[]
- Öğretmeni:Mustafa Buz
4-G[]
- Öğretmeni:Mehmet Yücedağ
- Web sitesi:http://www.mehmetyucedag.net
2. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 2. sınıfları
2-A[]
- Öğretmeni:Hülya BüyükçaparDürdane Özsoy
2-B[]
- Öğretmeni:Meryem Yıldızhan Erdeve
2-C[]
- Öğretmeni:Sema Yalçın
- Öğretmeni:
2-E[]
- Öğretmeni:
2-F[]
- Öğretmeni:Murat Çolak
2-G[]
- Öğretmeni:
2-H[]
- Öğretmeni:İbrahim Demir
3. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 3. sınıfları
3-A[]
- Öğretmeni:Fahri Polat
3-B[]
- Öğretmeni:
3-C[]
- Öğretmeni:Zafer İhsan Karaoğlu
3-D[]
- Öğretmeni:Ömer Ayaz
3-E[]
- Öğretmeni:Türkkan Başkurt
3-F[]
- Öğretmeni:Hatice Kocabağ
4. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 4. sınıfları
4-A[]
- Öğretmeni:
4-B[]
- Öğretmeni:Saliye Temiz
4-C[]
- Öğretmeni:Ramis Süzer
4-D[]
- Öğretmeni:Hasan Aşkın
4-E[]
- Öğretmeni:Necip Othan
5/F[]
- Öğretmeni:Selahattin Çağlar
5. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 5. sınıfları
5-A[]
- Öğretmeni:Nurettin Özdemir
5-B[]
- Öğretmeni:Seçkin Çalışkan
- 5-C ÖĞRETMENLERİ -HOCALARI
- SINIF ÖĞRETMENİ ...
- HİLMİ CİNGÖZ -DİN ÖĞRETMENİ..
- TÜRKÇE HOCASI...
- KAZIM BAKIR..
- FEN ÖĞRETMENİ...
- MEHTAP DEMİRCİOĞLU..
- İNGİLİZCE HOCASI ...
- IŞIL GÖRMEK..
5-D[]
- Öğretmeni:Edip Marangoz
5-E[]
- Öğretmeni:Yüksel Akkaya
6. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 6. sınıfları
7. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 7. sınıfları
8. Sınıflar[]
- Ana madde: Aydınlıkevler ilköğretim okulu 8. sınıfları
8-A[]
İpek Güler Gözde Şahin Beril Beler Yiğit Hallaç
Spor[]
- Ana madde: Aydınlıkevler İlköğretimde spor
- Beden Eğitimi:
Okulumuzdan Haberler[]
- Okulumuz 8-A öğrencilerinden İpek Güler, DynEd modüllerini %100 oranında tamamlamıştır.
- 03 Kasım 2009 Salı günü okulumuzun konferans salonunda Yenişehir DynEd Temsilcisi Gülsen İkiz tarafından 4. sınıf velilerimize DynEd bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantının sonunda DynEd Tanıtım Broşürü dağıtıldı.
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
İç Linkler[]
Dış linkler[]
- [1]
- Okulun web sitesi:http://www.mersinaydinlikevler.meb.k12.tr
İletişim[]
Adres: Aydınlıkevler Mahallesi 2023.Sokak YENİŞEHİR - MERSİN
Tel: 0 (324) 325 81 52 Fax: 0 (324) 328 59 04
Resim Galerisi[]
Aydınlıkevler İlköğretim Okulu | |
---|---|
Aydınlıkevler İlköğretim Okulu idaresi | Müdür: İsmail Özer • Müdür Baş yrd. Ersin Yalçın • Müdür yrd. Mustafa Toker, İbrahim Orhan, Nedime Ulakçı |
Memurlar ve hizmetliler | Memurlar: Sultan Oy, Yasemin Doğan • Hizmetliler: Baki Hakverdi |
Türkçe öğretmenleri | Mustafa Yeşiltepe, Zerrin Köksal, Sakine Bolat, Aysel Aydın, Mustafa Sinan Ergün |
Sosyal Bilgiler öğretmenleri | Feride Koçaçoğlu,Gülay Karakan, Emine Yılmaz |
Matematik öğretmenleri | Mualla Tunalı, Ekrem Haddur, Şükrü Oral, Elif Kılıç |
Beden Eğitimi Öğretmenleri | Ali Çolak, Mustafa Söğüt, Çetin Bostankolu, Ali Yıldız |
Din dersi öğretmenleri | Ahmet Dişbudak, Hilmi Cingöz, Lütfi Akarçay |
Rehberlik öğretmenleri | Zübeyde Kaplan, E. Sibel Ünal |
Fen ve Teknoloji öğretmenleri | Mehmet Erdoğan Arslan, Huriye Gül,Ali Aslan Doydu, Sema Özlem Özalp |
Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri | Sevinay Ayata,Melahat Çalık,Esen Emrem,Elif Bahar,İsmihan Kurban |
Bilişim Teknolojileri öğretmenleri | Burcu Özgerek |
İngilizce öğretmenleri | Gülsen İkiz, Fadıl Çakır, Işıl Görmek, Ahmet Şükrü Pamuktan, Murat Haktanır, Mahmut Uslu |
Görsel Sanatlar öğretmenleri | Müzeyyen Karakılınç, Ali Coşgun |
Müzik öğretmenleri | Mustafa Özsoy, Kutsal Tüzüngüven, |
Projeler | Aydınlıkevler İÖO'da Dyned |
Spor çalışmaları | x |
Okulun başarıları | Aydınlıkevler İlköğretim Okulu SBS başarısı - |
1. Sınıflar | Fahri Polat,Selami Şahin, Zafer İhsan Karaoğlu, Yüksel Cengiz, Türkkan Başkurt, Hatice Kocabağ, Mehmet Yücedağ |
2. Sınıflar | Dürdane Özsoy, Meryem Yıldızhan Erdeve, Ramis Süzer, Hasan Aşkın, Necip Othan, Selahattin Çağlar, Nusret İnan, İbrahim Demir |
3. Sınıflar | Nurettin Özdemir, Seçkin Çalışkan, Ayşe Buğur, Aslı Burcu Çağır, Yüksel Akkaya, Nevin Yeler |
4. Sınıflar | Mustafa Buz, Saliye Temiz, Huriye Turp, Tevfik Çatak, İsmet Sarı, Hasan Gümgümcü |
5. Sınıflar | Hülya Büyükçapar, Ömer Ayaz, Sema Yalçın, Edip Marangoz, Murat Çolak |
Spor branşları ve başarıları | x |